Youtuberlar Aidat Mükellefi Olacak!

Youtuberlar Aidat Mükellefi Olacak!

Elde edilen bilgilere kadar: Maliye Bakanı Naci Ağbal, sosyal ağ hesapları üzerinden mahsul tanıtımı yaparak kazanç elde eden kişilere yönelik manâlı bir açıklamada bulundu. Anadolu Ajansı’na konuşan Bakan Ağbal söz konusu kişiler saptama edilerek ödenti mükellefi yapacaklarını söyledi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın yaptığı açıklamaya göre meydana çıkan hususlar şöyle;” Bir kişi internette ister kendi sayfasına reklam alsın, isterse video çekerek twitler atıp oradan gelir elde etsin. Her para şampiyon nereden kazanırsa kazansın vergisini ödemek zorunda olacak. Gelir doğuran etkinlikler bu ortamlarda yürütenler ya kendiliğinden gelip ödenti mükellefi olacak veya biz onları tespit edeceğiz ve resmi olarak mükelled yapacağız. Ödenti mükelledi olmanın yaşı olmayacak. 18 yaşın altındaysa kanuni temsilcisi kimse onun namına şartname verecek” dedi.

Sosyal medyada en çok takipçisi olan isimlerden Enes Batur’un Youtebe’da 6.974.361, Orkun Işıtmak’ın 4.675.626, Kafalar’ın (Atakan Özyurt
Fatih Yasin ve Bilal Hancı) 3.508.00, Danla Bilic’in ise 1.684.435 takipçisi var. Kerimcan Durmaz’ın ise 2.4 milyon Instagram takipçiye sahip.

Yorum eklemek istiyorsun sanırım? Hadi yaz öyleyse ☺

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.