YouTube’a mesajlaşma özelliği geldi!

YouTube'a mesajlaşma özelliği geldi!

Geçtiğimiz ağustos ayında YouTube, Android ve iOS için mobil uygulamalarında yeni bir mesajlaşma özelliği kullanıma sundu. Şu Anda, adeta bir sene sonra, video platformu internete “Mesajlar” getiriyor.

Yukarıdaki fotoğraftan da görebildiğiniz gibi, web’de YouTube’a gittiğinizde, sohbet balonu gibi görünen zil ve hızlı başlatıcı arasında yeni bir amblem görmeniz gerekir. Bunu tıkladığınızda, mesajlaştığınız ya da video paylaştığınız bambaşka şahısların kronolojik bir listesini göreceksiniz.

Hemen Şimdi hiç kimseyi “arkadaş” olarak seçmediyseniz, Kişiler seçeneğini belirlediğinizde sizi “Daha fazla kişi ekle” ye olasılık tanıyan bir düğmeyle başka bir sayfaya bağlanırsınız.

Bunun üzerine tıklamak, sizinle paylaşılabilecek bir ziyafet bağlantısı verecektir. YouTube’da mesaj göndermek istediğiniz herkese mesaj gönderebilirsiniz.

Son olarak, bir video izlerken tam ortasındayken YouTube’un paylaşım menüsüne erişebilirsiniz. Ancak Mesajların eklenmesiyle pop-up’ın üst kısmı son kişileriniz göre ele alınır. laflamak için öteki kişileri arayabilir ya da sadece videonun bağlantısını daha geleneksel bir ortamda paylaşabilirsiniz.

Bir yorum yapılmış

Yorum eklemek istiyorsun sanırım? Hadi yaz öyleyse ☺

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.