WWDC 2018 sürprizlerle dolu olacak!

WWDC 2018 sürprizlerle dolu olacak!

Her yıl gerçekleştirilen WWDC etkinliğinin bu sene öne çıkanları iOS 12, Dijital Sağlık, ARKit 2.0 ve yeni Apple Watch 4 serisi olacak gibi gözüküyor. Bloomberg haberine göre Apple, Dijital Sağlık girişimi ile insanların cihazlara daha az bağımlı olması konusundaki sorumluluğunu yerine getirmek hedefinde. Çeşitli araçlar barındıracak olan Dijital Sağlık kullanıcıların Apple cihazları ile ne kadar süre harcadığının takibini sağlayacak. Bu özelliğin iOS 12 Ayarlar menüsü içerisinde bulunacağı ifade ediliyor. Hatırlarsanız, benzer bir uygulamayı Mayıs ayı başında Google da Android P için Dijital Refah olarak duyurmuştu.

iOS 12 özellikleri sızdırıldı!

Günümüzün en popüler mobil işletim sistemlerinden iOS en yeni sürümüyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu haberimizde ise sızdırılan iOS 12 yeniliklerine bakacağız.

Artırılmış gerçeklik konusuna büyük önem veren Apple tarafından ARKit 2.0 güncellemesini de etkinlikte gösterileceği düşünülüyor. Geliştiricilerin daha iyi artırılmış gerçeklik uygulamaları oluşturmasını sağlayacak daha gelişmiş araçlar yeni sürümle birlikte gelecek. Şirketin aynı sanal arka planda kullanıcıların karşı karşıya artırılmış gerçeklik oyunları oynamasını sağlayacak bir mod üzerinde çalıştığı biliniyor. Başka bir mod ise kullanıcıların herhangi bir alana bir nesne bırakmasını ve bu nesnenin bu yerde kalmasını sağlıyor. Bu yeni modlar, ARKit 2.0 ile kullanıcıları birçok yeni deneyimin beklediğinin açık göstergesi.

iOS 12 tarafında ise daha küçük değişiklikler göreceğiz. iOS 11 sürümünde hata düzeltmeleri yapmaktan bıkan Apple, bu defa yeniliklerden çok performans ve kararlılık için çalışmalarını sürdürüyor. Yeni bildirim özellikleri, FaceTime için Animoji desteği, karanlık mod gelecek bazı yeniliklerden olacak.

Apple Watch 4 tasarımı bambaşka olabilir!

Akıllı saat piyasasında oldukça güçlü bir konumda bulunan Apple, yepyeni bir tasarımla başarısını bir adım öteye taşıyabilir. İşte, Apple Watch 4 tasarımı hakkında son ipuçları.

Son olarak, Apple Watch da etkinliğin öne çıkanlarından olacak. Şirketin çok güçlü olduğu akıllı saat piyasasında hakimiyetini perçinlemesi beklenilen ürünler, yine 38 mm ve 42 mm boyutları ile gelecek. Bu defa ekranların daha büyük ve uçtan uca olacağı şeklindeki iddialar ise heyecan yaratıyor. İyi haber ise, mevcut kayışların bu yeni iki model ile uyumlu olmaya devam edecek olması.

Bu arada daha önceki iddiaların, etkinlikte bir MacBook Pro güncellemesi duyurulabilmesi olasılığını ileri sürdüğünü de hatırlatalım. 2018 MacBook Pro modellerinin yeni işlemciler ve yeni nesil kelebek tipi mekanizmalı klavye ile gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

2018 MacBook Pro modelleri mi geliyor?

Apple, WWDC 2018 etkinliğinde 2018 MacBook Pro modelleri ile bizlere sürpriz yapabilir. Apple Store sayfasında fark edilen bir detay, yeni MacBook Pro dizüstüler için önemli bir ipucu oldu.

WWDC 2018 hakkında son haberler ile ShiftDelete.Net ekibi olarak karşınızda olacağız.

Yorum eklemek istiyorsun sanırım? Hadi yaz öyleyse ☺

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.