Türkçe Google Asistan İçin Testler Başladı!

Türkçe Google Tezgâhtar İçin Testler Başladı!

Geçtiğimiz ay Google’ın en elverişli uygulamalarından biri olan Google Asistan’ın Türkçe olacağı haberiniz sizlerle paylaşmıştık. Amerikalı teknoloji devi Google, keza iOS hemde Android’li cihazlarda kullanılabilen dijital asistanı Google Tezgâhtar’ı ülkemizde Türkçe olarak sunmaya hazırlanıyor.

Türkiye’deki deneme kullanıcılarına servis denemeleri için davetiye göndermeye başlayan Gogole, beta testlerinin tamamlanmasından daha sonra Google Asistan’ı Türkçe lisanslı olarak Türkiye’de kullanıma sunacak. bu nedenle dosdoğru Türkçe iletişim kurabileceğiz.

Google, deneme kullanıcılarına gönderdiği davetiye, Google Asistan sürecinde öğrendikleri bilgileri başka kimseyle paylaşmamaları gerektiğinin altını çiziyor. Önümüzdeki birkaç haftalık süreçte başlayacak olan Google Yardımcı Beta programının ne zaman tamamlanacağı ise az önce bilinmiyor.

Google Yardımcı, hava durumu, navigasyon, restoranlar, arama yapma, konuşarak SMS göndermek, spor müsabakalarının detaylı sonuçları, tercüme hizmeti ve daha aklınıza bile gelmeyecek tonla özelliği içerisinde barındırmakta.

Bir diğer getirilen özelliklerinden biri de sürekli tavır özelliği oldu. Bu sayede tezgâhtar konuşmanızın devam edeceğini anlayarak sizi aralıksız “Hey Google” ya da “OK Google” demekten kurtaracak.

Yorum eklemek istiyorsun sanırım? Hadi yaz öyleyse ☺

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.