Telefonlarda Yapay Zeka

Telefonlarda Yapay Zeka

Gelecekte dünyayı şekillendirecek en büyük teknolojik trend olacak suni zekanın zeki cihazlara entegrasyonunu

International Veri Corporation (IDC) tarafından yayınlanan Küresel Mobil telefon İzleme raporuna kadar küresel zeki telefon satışları 2016 yılı sonunda 1.45 milyar dolara ulaştı. Bu rakam, akıllı telefon satışlarında 2015 yılına oranla yüzde 0.6’lık bir çoğalma olduğunu gösterdi. Sektörde senelerdir süren seri büyümenin gerisinde akıllı telefon pazarında beklenen olası yükselme gözlenemedi. Artma hacminin yeniden hızlanması endüstride oyunun kurallarının değişmesi gerektiğini gösteriyor.

Huawei, günümüzde ve gelecekte dünyayı şekillendiren en büyük teknolojik trend olan suni zekanın akıllı cihazlara entegrasyonunu sağlayarak, endüstrideki değişimin birincil ve tek atılımını gerçekleştiriyor.

Yapay zekanın akıllı telefonlara entegrasyonu ile beraber kullanıcıların akıllı cihazlar ile olan etkileşiminde devrimsel şansın dönmesi yaşaması bekleniyor. Kullanıcılar için yaşamı daha zeki ve basit ayla getirecek yepyeni bir data yönetimi mimarisini ortaya çıkaracak.Suni zekalı cihazların, kullanıcı davranışlarını anlaması, kullanıcı ihtiyaçlarını öngörerek gerçek zamanlı olarak cevap verebilmesi artık imkansız değil. Suni zekalı cihazların derin kavrayış, proaktif hizmet kapasitesi ve yaşam boyu öğrenme gibi becerileri, hayatımızı değiştirecek teknolojik özellikler olarak görülüyor.

IDC’ye kadar, yapay akıl teknolojisinin hayatımıza dahil olmasıyla birlikte 2020 yılına kadar suni zekalı cihazların pazar payının 8 milyar dolardan 47 milyar dolara yükseleceği öngörülüyor.

Yorum eklemek istiyorsun sanırım? Hadi yaz öyleyse ☺

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.