Cumhurbaşkanı Erdoğan: UBER falan bitti, öyle bir şey yok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: UBER falan bitti, öyle bir şey yok !

Geçtiğimiz günlerde D2 belgesiyle internet uygulamaları üzerinden özel taşımacılık yapan araçlara ve şirketlere uygulanacak yeni yasal düzenlemeyle birlikte Türkiye’de Uber’in yasaklandığı yönündeki tartışmalar devam ederken konuyla ilgili bir açıklama da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

Türkiye Özel Halk Otobüsleri Birliği’nin İstanbul Yenikapı’daki iftarında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir de Uber, Muber diye bir şey çıkmış, o iş bitti. Artık böyle bir şey yok. Bizim taksicilik sistemimiz var, nereden çıktı bu iş? Avrupa’da varmış, banane Avrupa’dan” dedi.

Sözlerinde Uber’in yasaklanmasıyla ilgili olarak İstanbul Valisi’ne çağrıda bulunan Erdoğan, İçişleri Bakanı’nın da talimatı olduğunu söyleyerek “Bunların üzerine trafik gidecek gereğini yapacak, biz taksicilerimizin taksilerimizin haklarını kaptırmayız” şeklinde konuştu.

Uber, kendilerinin faaliyetlerinin engellenmesine yönelik yasa tasarısının ardından ne olursa olsun Türkiye’ye bağlı kalacaklarını belirtmişti.

Taksiciler Erdoğan’ı alkışlarla karşıladı

Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın Uber’e yönelik yaptığı açıklamadan sonra İstanbul’daki yüze yakın konvoy oluşturarak Erdoğan’ı Kısıklı’daki evinin önünde alkışlarla karşılayan taksiciler, açıklamalarından dolayı Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.

Yorum eklemek istiyorsun sanırım? Hadi yaz öyleyse ☺

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.